Кроз објектив Ученичког Парламента

У сусрет нерадним данима, у уторак 14.2.20223. спроведена је акција ученичког парламента наше школе, под називом “Љубав и заљубљеност”. Ученици су, уз координацију наставнице Иване Пешко и учитељице Снежане Марић, за време одмора организовали плес са изазовом ,,Девојчице бирају”. Ученици су за време великих одмора плесали и веселили се уз одабране композиције. На седмом часу, у Свечаној сали школе је одржана радионица са темом љубави, заљубљености и одрастања. Ученици драмске секције изводили су драмске вежбе и разговарали о томе шта све права љубав подразумева и зашто тинејџерске године могу бити тешке у разумевању и изражавању овог осећања. Кроз својеврсни историјат ове теме, проучавали смо поглед на љубав од стране различитих цивилизација. Од доживљаја љубави у Старој Грчкој, преко њених манифестација у митологији античког Рима, сликарству хуманизма и ренесансе, у народној лирској поезији, поезији романтизма, али и перцепције самог појма у различитим културама, религијама и друштвима. Након разговора, уследила је дуга плесна проба, на којој су ученици мотивисано осмишљавали кореографију за надолазећу школску представу.