Крос РТС 2024.

Дана 17. маја 2024. године, ученици ОШ “Бора Станковић” учествовали су у традиционалном кросу РТС-а. На догађају је учествовало укупно 255 ученика из свих разреда. Време је било повољно, што је омогућило одличне услове за трчање.

Сви ученици су се окупили на школском игралишту у 9:30, где су добили кратке инструкције о стази и правилима понашања током трке. Ученици су били подељени у неколико група према узрасту, како би се осигурала сигурност и праведна конкуренција. На сваких 100 метара постављени су наставници који су пратили трку и обезбеђивали сигурност ученика.

Трка је почела у 10:05 када је Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић преко малих екрана потврдила да трка може да почне. На нашем терену, директорка Марија Латиновић огласила је почетак трке.

Трка је прошла без инцидената и повреда. Сви ученици су показали висок ниво спортског духа и трчали су до својих максималних капацитета.

Најбољи резултати по категоријама су следећи:
Трећи разреди
1. Филип Чотрић 3/1