Угледни час “Ускрс” у одељењу II-3

Дана 25. априла 2024. године одржан је угледни час одељења 2/3 који су организовале и реализовале учитељица Биљана Настасић, наставница верске наставе Сања Станишић и наставница енглеског језика Андреа Борак, на тему “Ускрс”.

Ученици су истражили и приказали васкршње обичаје на нашим просторима и у Енглеској. Том приликом су одржали традиционалне енглеске игре “Egg hunt”- потрага за јајима. Наставнице су сакривале јаја у школском дворишту, која су ученици тражили. Одиграна је и игра “Easter egg roll” – котрљање јаја низ брдо и игра “Egg and spoon race” – трка са јајима у кашикама.

На овај начин, ученици су учили о толеранцији кроз друге културе, о праведности кроз игре такмичарског духа (fair play), као и о садржајима предмета енглески језик, верска настава и грађанско васпитање.