Обележен Европски дан језика

26. септембра у нашој школи обележен је Европски дан језика. Захваљујући ентузијазму, жељи и максималном ангажовању свих ученика четвртог разреда на челу са њиховим учитељима и наставницима, реализован је јавни час на којем, по први пут, ученици нису били подељени по одељењима већ су се груписали и дружили према језицима које су изабрали да представе.

Представљено је петнаест језика: италијански, руски, француски, шпански, енглески, немачки, грчки, кинески, јапански, румунски, пољски, исландски, хрватски, српски, фински. Ученици су се потрудили да и карактеристичним облачењем представе земљу чији су језик презентовали. Све присутне послужили су правим енглеским чајем, медењацима у бојама јапанске заставе, пројом, ајваром, грчким јогуртом и алвом, багетом и многим другим ђаконијама.

Захваљујемо се породицама ученика на подршци и несебичном доприносу.

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА аутор учитељица Марина Ђурђевић