Реч је почетак

У Основној школи „Бора Станковић“ – ужурбана атмосфера. Поред низа различитих обавеза, ученици су веома надахнути , насмејани, расположени. Почела је Борина недеља, а то значи да се низом спортских, културних, научних активности хита у сусрет свечаном обележавању Дана школе 31. марта. Ученици и наставници испољвају креативност уређујући велики хол школе и спремајући представу, чији је идејни творац наставница српског језика Ивана Пешко.

На почетку Борине недеље , у понедељак 27. марта у школској библиотеци представљен је пројекат „Реч је почетак“ , који су осмислили ученици старијих разреда са наставницом Виолетом Стоиљковић. У уводној речи наставница српског Слађана Хаџић подсетила је присутне колики је значај, опсег и аутентичност матерњег језика и да једино одговорним односом према српском можемо унапредити корелацију са страним језицима. У пријатној атмосфери слушали смо занимљива, корисна и интересантна тумачења фразеологизама . Неумрла Завештања Стефана Немање о језику актуелна су и данас па су нас ученици, занимљивим примерима подсетили на наша најчешћа огрешења о правописну норму. Учитељица Нада Теофиловић и њено 4/4 били су активни и пуни идеја као и сами осмаци, док су пратили презентацију. На крају , присутни ученици су забележили своје утиске који ће бити драгоцени за евалуацију и нове идеје. Неки од коментара наставника су били: садржајно, поучно, вредно похвале за истраживање и развијање праксе јавног наступа.