Промоција културне баштине

Гости из Завода за заштиту споменика културе града Београда у ОШ “Бора Станковић”

У оквиру пројекта промоције културне баштине у ОШ “Бора Станковић” који су покренуле наставница верске наставе Сања Станишић, наставница енглеског језика Андреа Борак и наставница историје Мирјана Варничић, прва радионица одржана је у нижим разредима.

Тим је остварио успешну сарадњу са колегиницом учитељицом Биљаном Настасић и одељењем II-3.

У петак, 20. октобра 2023. године, нашу школу посетиле су представнице Завода за заштиту споменика културе града Београда, дипломирани етнолог Ана Сибиновић и документариста Завода Слађана Милојевић, које су представиле програм едукативног пројекта Завода „Наслеђе за децу“.

Програм обухвата предавање и радионицу о непокретном културном наслеђу на подручју Града Београда и намењен је деци узраста 6-12 година.

Предавање је било интерактивног карактера, и наши ученици су учествовали у квизу Завода “Београд знам да чувам”.

Директорка школе Марија Латиновић дочекала је представнице Завода, присуствовала предавању и пружила подршку ученицима и колегиницама које су иницирале ову сарадњу.

Представници ОШ “Бора Станковић” надају се успошном наставку сарадње са пријатељима из Завода за заштиту споменика града Београда.